30 X 20 X 0,5 cm
Visus izstrādājumus no terakotas ir iespējams apskatīties klātienē mūsu noliktavā, iepriekš sarunājot laiku ar mūsu konsultantiem.
Terakota
Terakota (no itāļu terra - zeme, māls un cotta - apdedzināta) - neglazēti keramikas krāsaina māla izstrādājumi ar porainu struktūru. Izmanto mākslas, būvniecības un sadzīves vajadzībām. No terakotas izgatavo traukus, vāzes skulptūras, rotaļlietas, flīzes, dakstiņus, fasādes flīzes un arhitektūras detaļas.
Terakotu izgatavo no īpašiem māliem, kas pēc apdedzināšanas iegūst raksturīgu faktūru (no rupji graudainas līdz smalkai, ar vienlaidu vai daļēju pulējumu) un krāsu (no melnas un sarkanbrūnas līdz gaišai krēmkrāsai).
Terakota vēsturē
Mazas terakotas flīzes bija izplatītas gandrīz visās neolīta kultūrās. No terakotas izgatavoja dažādas figūriņas un skulptūras, sarkofāgus, statujas un Senās Grieķijas, etrusku, Senās Ķīnas, Senās Indijas un Senās Amerikas skulptūru grupas, sengrieķu, etrusku un romiešu arhaisko tempļu arhitektūras detaļas. Spilgts senās terakotas skulptūras piemērs ir Ķīnas Cjiņu dinastijas slavenā terakotas armija.
Viduslaikos griezto terakotu izmantoja Vidusāzijas būvmākslā, itāļu ornamentālajās un izciļņu arhitektūras detaļās un Renesanses laika portretu ornamentālajos dekoros.
Krievijā arhitektūras terakotas ražošana bija pazīstama jau kopš Kijevas Krievzemes laikiem. Kopš XV gadsimta krievu būvmākslā terakotu izmantoja Maskavas ķieģeļu ēku fasāžu dekoratīvajā apdarē, kopš XVIII gadsimta - tēlniecības skicēs, ornamentālajos dekoros un tamlīdzīgi.
Dekoratīvās terakotas flīzes plašu popularitāti ieguva 1950.-to gadu padomju būvmākslā.
ASV terakotas detaļas plaši izmantoja Art Deco un „organiskās” arhitektūras piekritēji, tajā skaitā arī tās pamatlicējs Lūiss Salivans.
Izmantošana mūsdienās
Mūsdienu tēlniecībā terakotu īpaši bieži izmanto kā mazo formu skulptūru materiālu, kas ļauj pabeigtā mākslas darbā saglabāt etīdes izteiksmīgu lakonismu un dzīvu dabiskumu.